doc. dr. sc. Davor Illeš, dr. med. dent.

Davor Illeš se je rodil leta 1976 v Zagrebu. Leta 2000 je diplomiral na Stomatološki fakulteti Univerze v Zagrebu in se istega leta zaposlil kot znanstveni asistent/raziskovalec na isti fakulteti.

Specializacijo s področja stomatološke protetike je zaključil leta 2005 z zagovorom specialistične naloge “Principi paralelizma v stomatološki protetiki”. Leta 2009 je zagovarjal disertacijo z naslovom »Integracija elektromiografskih, sonografskih in antropometričnih metod v funkcionalni analizi stomatognatega sistema«.

Deluje kot docent na Stomatološki fakulteti Univerze v Zagrebu. Specialistično diagnostiko in terapevtske posege na področju stomatološke protetike izvaja v svoji zasebni kliniki – Gnathos v Zagrebu.

Sodeluje pri predkliničnih in kliničnih oblikah pouka na dodiplomskem in podiplomskem študiju ter vodi predmete vseživljenjskega izobraževanja zobozdravnikov. Je vodja predmeta Informatika v dentalni medicini, prav tako istega predmeta, pa tudi predmeta Predklinična mobilna protetika na angleškem študiju in predmeta Gnatologija na Zdravstveni fakulteti Univerze v Ljubljani.

Je član strokovnih društev na Hrvaškem in v tujini ter avtor številnih znanstvenih in strokovnih publikacij. Znanstveni in strokovni interes je usmerjen v zobno protetiko, športno zobozdravstvo, gnatologijo, okluzijo in uporabo informacijskih tehnologij v stomatološkem izobraževanju in praksi.

Digitalna totalna proteza – mit ali resničnost

Predavatelji: prof. dr. sc. Dubravka Knezović Zlatarić, dr. dent .med., doc. dr. sc. Davor Illeš, dr. dent. med. in Mihael Skaza, ZT

Trend staranja svetovnega prebivalstva med drugim povzroča vse pogostejšo težavo izgube velikega števila zob pri naših pacientih. Zelo pogosto se ta zdravstvena težava na koncu konča s popolno brezzobostjo, ki jo že vrsto let uspešno rešujemo s klasičnimi protezami. Izkazali so se kot stroškovno zelo učinkoviti, estetsko sprejemljivi, enostavni za izdelavo, za paciente pa enostavni za vzdrževanje in nošenje. V zadnjih letih pa se je pri izdelavi kompletnih protez pojavil digitalni protokol, ki za zdaj ponuja zelo obetavne rešitve. Namen predavanja je na primeru profesionalnega pacienta predstaviti najnovejša spoznanja v procesu izdelave standardnih klasičnih in digitalnih protez, prikazati vse korake in materiale v novih proizvodnih tehnologijah ter primerjati različne protokole izdelave le-teh ter s pomočjo pacienta narediti vzporednice med različnimi protokoli izdelave totalnih protez.